novetvare slovensky novetvare english
novetvare na facebooku

1. ONLINE CASTINGOVÁ AGENTÚRA
RÝCHLY KONTAKT:
Mobil: 0911 897 896
(prac. dni od 10:00 - 17:00)
Mail: agentura@NoveTvare.sk
Adresa: Refinery Gallery, Vlčie Hrdlo 1, BRATISLAVA

book pre zenyAko sa pripraviť na fotenie BOOKu.


O BOOKoch sa i na našej stránke popísalo už mnoho. Pravdepodobne aj Vy už viete, čo je to BOOK a ako by mal profesionálny BOOK vyzerať. Pravdou je, že práve Vy sama sa podieľate na kvalite svojho BOOKU a sama ste tak strojcom svojho úspechu (či už v modelingu alebo v reklame). Investícia do Vášho BOOKU je prvým krokom do veľkého sveta reflektorov a haute couture. Tak ktorou nohou doň vykročíte?

Základná otázka - čo je to BOOK?

BOOK je Váš prezentačný materiál - súbor profesionálnych, kvalitných a upravených módnych fotografií, ktorý Vás predstavuje klientovi (nielen) ako modelku. BOOK by mal byť rôznorodý, aby Vás čo najkomplexnejšie reprezentoval. Fotky by mali ukázať, ako rozmanito dokáže modelka vyzerať v rôznych outfitoch, ako sa dokáže prispôsobiť a ako vie pózovať. Váš BOOK sa môže s pribúdajúcimi zákazkami rozrastať o ďalšie profesionálne fotografie.

booky pre muzovNaša agentúra Vám ponúka možnosť nafotiť BOOK aj v prípade, že nemáte ambície dostať sa na móla svetových módnych metropol. S profesionálnym portfóliom máte možnosť získať komerčné ponuky v reklamách, filmoch a TV spotoch, či zákazky v oblasti fotomodelingu do časopisov a katalógov.

Čo je zahrnuté v cene BOOKU?

Po zhliadnutí cenníku je potrebné uvedomiť si tú najdôležitejšiu vec – dobrý modelingový BOOK je nevyhnutnosť, ktorá odštartuje Vašu modelingovú kariéru. BOOK je Vašou investíciou, ktorá sa zhodnocuje!


Pri fotení BOOKU sa Vám dostane niekoľko-hodinovej komplexnej starostlivosti, čo sa týka vizáže i stylingu. A to nie je vo všetkých agentúrach samozrejmosťou. Inde by sa Vám mohlo stať, že sa pred fotením musíte nalíčiť a upraviť úplne sama. U nás sa môžete spoľahnúť na náš tím odborníkov. Veď posúďte sami – pozrite si ukážky BOOKov na našej stránke.

booky pre detiČo Vás pri fotení BOOKu v našej agentúre čaká a neminie?

* Plne vybavený ateliér s rekvizitami
* Najnovšia technika
* Trendy šaty a topánky k zapožičaniu
* Osobný Image-maker (vizáž, účes, styling)
* Profesionálny fotograf
* Občerstvenie počas celého dňa

Ako sa pripraviť na fotenie BOOKU v pohodlí domova

Základné pravidlo znie – vyzerať čo najlepšie. Aby ste vyzerali čo najlepšie a upútali tak pozornosť klienta, postará sa o Vašu dokonalú vizáž náš tím – profesionálni uznávaní image-makeri a skúsená módna fotografka, no pripraviť sa musíte i Vy sama.

Klienti majú jasnú predstavu o tom, čo v nedozernom množstve fotiek a tvárí hľadajú. Hľadajú prirodzenú krásu. Nemusíte byť dokonalá a nemusíte okázale zvýrazňovať svoju krásu. V čom najčastejšie vidia krásu tí, ktorí si vyberajú?Vlasy

* prirodzená farba vlasov
Ak si vlasy nefarbíte a máte ich krásne a zdravé, je to Vaša devíza. Ak však nemáte svoju prírodnú farbu vlasov, ale máte ich zafarbené, voľte prirodzené nekrikľavé farby. Melíry, neprirodzené farby vlasov či platinová blond sú príliš výrazné a vyzývavé. Vašu krásu zdôrazníme vhodným make-upom, či stylingom, vlasy nech však zostanú radšej prirodzené. 
Tesne pred fotením si čerstvo zafarbite vlasy, aby Vám výrazne neodrastali. Bola by škoda, keby si Vás len kvôli takejto drobnej disharmónií nevybrali.

* umyté vlasy bez použitia stylingových prípravkov
Netrápte sa doma so zložitým hairstylingom. Účesy a aplikáciu vlasových prípravkov nechajte na naše odborníčky – tie najlepšie vedia, čo je teraz IN, čo Vám bude svedčať a ako vytvoriť nádherný účes, ktorý bude skvelo vyzerať na fotke.

vyrazne vlasy nieprirodzene vlasy 
Farebné vlasy radšej nie.      Prirodzené nefarbené vlasy sú Vašou devízou.

Nechty

* upravené na rukách i nohách
* neodporúčajú sa umelé nechty
Neprirodzené dlhé gélové nechty sú OUT. Tak to vidia aj klienti, ktorí si radšej vyberajú dievčatá s  francúzskou manikúrou, alebo jemným nenápadným lakom. Počúvnite naše rady a pred fotením odložte tyrkysový lak do šuflíka :) Ak už umelé nechty máte, určite si ich zastrihnite, aby vyzerali na fotkách čo najprirodzenejšie.
Dajte si pozor aj na polámané a ohryzené nechty. Ak Vám povolanie prináša veľa stresu, skúste sa na pár dní zbaviť svojho zlozvyku, nech Vám nechty dorastú a zvýraznia Vaše krásne ženské ruky.

Pred fotením odporúčame návštevu profesionálnej manikérky, ktorá Vám spraví klasickú manikúru. Stojí to len pár eur, no výsledok stojí za to!

umele nechty nie francuzska manikura ano
Dlhé umelé nechty nie. Jemná francúzska manikúra áno.

Obočie

* upravené
* nefarbené
Pred fotením si obočie prirodzene upravte. V modelingu pretrváva trend nevytrhaného obočia, preto ak ste si obočie doteraz netrhali, nech to tak zostane :) Prípadne len odstráňte nadbytočné dorastené chĺpky.
Práve zásahy na tvári sú najviac viditeľné a nie je dobré, ak bijú do očí. Preto si obočie nefarbite ani netetujte – nie je nič horšie ako výrazný rozdiel medzi farbou Vášho obočia a vlasov.

tetovane obocie nie prirodzene obocie
Tetované a farbené obočie nie.      Prirodzené obočie áno.

Depilácia

* nohy
* oblasť bikín
* podpazušie
* ruky
* v prípade potreby i horná pera
Drobné estetické úpravy na miestach, ktoré sú viditeľné je nevyhnutná. Nechcete byť predsa obmedzená pri pózovaní. Záleží na každom detaile, nezabúdajte.

Pózovanie

Ak ste predtým ešte profesionálne nefotili, nebojte sa. Naša módna fotografka Vám pózy ukáže a trpezlivo ich s Vami prejde. Ak máte pochybnosti, môžete si doma zalistovať v módnych editoriáloch, naštudovať pár „modelkovských“ póz a skúsiť si ich doma pred zrkadlom. Získate tak viac sebavedomia a budete vedieť, ako najlepšie vyzeráte. Žiaden strach. Nečakajú Vás žiadne vyzývavé ani krkolomné pózy. Len také, ktoré Vás ako osobnosť zvýraznia.

nepsravne pozovaniepozovanie 
Pozor na to, kde si nechávate fotiť BOOK. Zlé pózy a styling môžu pokaziť Vaše šance. Dobrý fotograf Vám poradí s pózami a agentúra zabezpečí stylistu a vizážistu.

Čomu sa pri fotení BOOKu vyhýbať?

* tetovaniam
* piercingom
Tetovania a piercingy (najmä na jazyku a v brušku) privádzajú častokrát do šialenstva fotografov i klientov. Klienti preferujú nedekorované telo, ktoré na fotografiách netreba retušovať a na prehliadkach zakrývať. Ak piercing už máte, pred fotením si ho určite vyberte.
* soláriu
* opaľovaniu
Opaľovanie a soláriá nemajú len nepriaznivé zdravotné dopady na Vašu kožu. Pre modelku nie je nič horšie ako neopálený vrchný diel plaviek alebo neprirodzene tmavé sfarbenie pleti po hodine v soláriu. Ani svetové topmodelky ste iste nevideli na mólach opálené. Práve naopak. Belostná porcelánová pokožka je doménou úspešných modeliek. 
* prefarbeným či predĺženým vlasom
* umelým nechtom a mihalniciam

tetovania niekrasna aj bez tetovania
Tetovania bývajú prekážkou.     Klienti si radšej vyberú nedekorované prirodzené telo.

Pri fotení je dôležité ukázať sa v čo najlepšom svetle. I ten najmenší detail môže zavážiť a Vy môžete v sekunde stratiť klienta len kvôli krikľavým nechtom či pár chĺpkom. Nedopusťte to. Dôkladne sa pripravte na svoje fotenie a zvýšte tak svoju šancu na úspech.

Viac informácií o vyhotovení Vášho vlastného BOOKU nájdete na stránke v sekcii BOOKY. Rezervujte si svoj fototermín už teraz! V prípade záujmu alebo ďalších otázok nás kontaktujte na: 0911 897 896, alebo agentura@NoveTvare.sk